YOUNG

Forum dla zwariowanych youngersów!

Ogłoszenie

ZAPRASZAJCIE SWOICH ZNAJOMYCH DO NAS

#1 2011-02-14 20:48:09

Megan

Crazy Young

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 101
Punktów :   

Lektury

Lubicie czytać lektury, a może często korzystacie ze streszczeń? Które pozycje najchętniej usunęlibyście z listy lektur, a które uważacie za godne uwagi dzieła?

Offline

 

#2 2011-02-14 21:24:02

 young boy

Admin

4721922
Zarejestrowany: 2011-02-12
Posty: 14
Punktów :   

Re: Lektury

Ja raczej niechętnie czytam lektury, i raczej tego nie robię, bo usypiam.
Ze streszczeń też raczej nie korzystam, zawsze warto wiedzieć w jakiej epoce i przez kogo została napisana lektura, wtedy można wiele na logikę powiedzieć (a imiona i konkretne fakty - ryzyk fizyk).
Ja z lektur to zapamiętałem bardzo "Hobbit, czyli tam i z powrotem" "Stary człowiek i morze" "Ten Obcy" " Tajemniczy Ogród", innych chyba nie pamiętam.


Anarchia Jest Stanem Umysłu, A Nie Jeszcze Jednym Rządem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia, Oznacza To Ciągłą Naukę Życia Swoim Własnym Życiem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...

Offline

 

#3 2011-02-22 18:44:48

 tulipan.

Crazy Young

8512955
Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 121

Re: Lektury

Ekhm... lektury.
Czytam tylko ciekawe, tylko te, które dają się "trawić".
Najczęściej jednak korzystam ze streszczeń, o ile nie zapomnę ich wydrukować, czy przepisać.
Ostatnie takie moje lektury to... "Opowieści z Narnii", "Chłopcy z Placu Broni", "Lassie".
Więcej grzechów nie pamiętam...

Ostatnio edytowany przez tulipan. (2011-02-22 18:45:27)


"...Father please forgive me for I know not what I do
I just never had the chance to ever meet you..."

"Hi! My name is..."

Offline

 

#4 2011-02-23 13:42:45

 Mockingbird

Young

Zarejestrowany: 2011-02-17
Posty: 67
Punktów :   

Re: Lektury

Nie znoszę lektur w gimnazjum! Jedyną lekturą, która spodobała mi się przez te trzy lata była "Antygona", chociaż staram się jako-tako ogarniać, o czym jest wymagana książka.
Najchętniej ze spisu lektur wykopałabym "Krzyżaków' - kompletny horror.

Offline

 

#5 2011-02-23 16:38:23

Megan

Crazy Young

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 101
Punktów :   

Re: Lektury

Z lekturami u mnie jest bardzo różnie. W podstawówce czytałam wszystkie i bardzo mi się podobały - szczególnie "O psie, który jeździł koleją" (czytałam kilka razy, ZAWSZE płakałam na końcu) , "Chłopcy z Placu Broni", "Ania z Zielonego Wzgórza" i "Ten Obcy".
Teraz czytam tylko te krótsze lektury, większości nie ruszam lub czytam fragmentami. Podobały mi się "Romeo i Julia", "Balladyna", "Antygona", "Kamizelka", "Stary człowiek i morze","Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela". Największy koszmar - "Krzyżacy" i "Ziele na kraterze".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl